Zielony ogródek w grupie Skrzaty

Przyszła wiosna . Jak co roku ,Skrzaty postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy dzieci  poznały pracę ogrodnika  oraz warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie wybrały się do sklepu ogrodniczego aby zakupić potrzebne rzeczy. Po zgromadzeniu właściwych akcesoriów  przystąpiły do pracy. Sadziły cebulę , fasolę , pietruszkę, lilię,  siały rzeżuchę oraz kiełki rzodkiewki. Po zasianiu i podlaniu roślin zostały one  umieszczone w słonecznym miejscu a dzieci miały  za zadanie pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich  wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin  ich posiłków . Dzięki działaniom praktycznym dzieci utrwaliły  zadania ogrodnika a my nauczyciele  rozwijamy w nich  opiekuńcze postawy oraz poszanowanie wobec przyrody.