Wycieczka do Galin

16 października 2012 roku dzieci z grupy ? Wiewióreczki? i ? Jeżyki? wybrały się na wycieczkę do Pałacu i Folwarku w Galinach.

Celem wycieczki było obejrzenie XVI wiecznego pałacu z parkiem i przyległym folwarkiem. Opiekun farmy przedstawił dzieciom galińską farmę zwierząt miniaturowych opowiedział, o ich zwyczajach, potrzebach i sposobach pielęgnacji. Dzieci miały okazję zobaczyć na farmie zwierzęta, które można spotkać w typowych gospodarstwach mazurskich, maleńkie koniki, króliki, kolorowe kózki i owieczki. Przedszkolaki miały również możliwość wzięcia aktywnego udziału w karmieniu hodowanych tam zwierząt.

Wielką ciekawość dzieci wzbudziła stadnina koni, na której poznały wiele ciekawostek związanych z hodowlą koni ich zwyczajami, a nawet charakterami poszczególnych osobników.

Po zwiedzeniu stadniny każde dziecko miało możliwość przejażdżki na koniu. Przejażdżka okazała się wielkim przeżyciem.

Wycieczka na farmę przyniosła wiele wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.