Witamy wiosnę…

,,WIOSNO, WIOSENKO WITAJ  NAM ?

21 marca dzieci  z  naszego przedszkola uroczyście powitały wiosnę. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup wiekowych spotkały się w ogrodzie przedszkolnym. Tam nasze przedszkolaki  uroczyście pożegnały Marzannę, która jest symbolem zimy. Żyjąc z ekologią w zgodzie dzieci odprawiły ją do,, Krainy Pani Zimy?. Ciesząc się z tego, że przyroda budzi się do życia, przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. ?Wiosna w błękitnej sukience?, zaś  dzieci z grupy Pszczółki zaprezentowały taniec przy piosence ?Witaj wiosenko?. Podczas uroczystości odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego w naszym przedszkolu na ?Najpiękniejszy kapelusz dla Pani Wiosny?. Wzięły w nim udział przedszkolaki razem ze swoimi rodzicami. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci wraz z  rodzicami wykazali się wspaniałą inwencją twórczą i wykonali piękne kapelusze symbolizujące nadchodzącą wiosnę.

Następnie wszystkie dzieci  zostały zaproszone przez prowadzącą  na wiosenny spacer z  ,,Panią Wiosną?. Tak więc przedszkolaki barwnym korowodem wyruszyły na wiosenny spacer z pięknymi, kolorowymi kwiatami oraz transparentami, na których widniały hasła zachęcające do aktywnego spędzania czasu  na rowerze. Uroczystość powitania wiosny była okazją do wspólnej, wesołej zabawy, która dostarczyła dzieciom wiele radości i zadowolenia.