Wiosna ? Pora Radosna

Uroczystość pożegnania zimy a przywitania wiosny

?Wiosna ? Pora Radosna?  taki tytuł miało przedstawienie , które przygotowały dzieci z grupy IV naszego przedszkola z okazji nadchodzącej pory roku. 19 marca 2010  roku dzieci z naszego przedszkola radośnie  powitały pierwszy dzień wiosny.

Jak zwyczaj i tradycja nakazuje symbol zimy – Marzannę palimy albo wrzucamy do rzeki. Nasze przedszkolaki żyjąc z ekologią w zgodzie nie spaliły  ani nie utopiły Marzanny w rzece  lecz niebieską wstęgę w sali rozłożyły i tak Marzannę  przy nastrojowej muzyce do morza wraz z zimą odprawiły.

Gdy Marzanna udała się w kierunku krainy Pani Zimy wszystkie dzieci obecne tego dnia w przedszkolu zamieniły się w wiosenne kwiaty  otrzymując kolorowe chustki od swoich pań i odtańczyły taniec Wiosny do muzyki V. Vivaldiego. Następnie wszystkie dzieci  zostały zaproszone przez prowadzącą  na wiosenny popołudniowy spacer ze  swoja  grupą.

W ten symboliczny sposób pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Oby skutecznie?.