„Szkoła Pamięta”

Koniec października i początek listopada  to dni , w których szczególnie wspominamy bliskich zmarłych, czyścimy groby, zapalamy znicze, oddajemy cześć chwilą ciszy.W tym czasie nie  możemy zapomnieć  o tych, którzy zapisali się w naszej historii, o ważnych  postaciach i wydarzeniach. Aby uwrażliwić dzieci na potrzeby  pielęgnowania pamięci  o bohaterach  naszej wolności podjęliśmy następujące działania: Nasze przedszkole włączyło się w akcję MEN „ Szkoła Pamięta”. W dniu 25.10.2019  najmłodsi  wychowankowie – Krasnoludki i Misie złożyli kwiaty zapalili znicze pod tablicą pamiątkową  poświęconą  pamięci Józefa Kustronia. Grupa dzieci biedroneczki  wraz z nauczycielką udała się  pod Pomnik Orła Białego  zapalając znicze, pamiętając w ten sposób  o naszych bohaterach. Z kolei dwie grupy dzieci pięcioletnich – Wiewióreczki i Skrzaty upamiętniły polskiego kapłana bł. Jerzego Popiełuszkę  paląc znicze przy jego pomniku. Najstarsze grupy naszego przedszkola – Pszczółki i Jeżyki  biorąc udział w żywej lekcji historii , krzewiąc  patriotyzm i upamiętniając zmarłych bohaterów  narodowych  udały się na cmentarz komunalny , gdzie na grobach żołnierzy I i II wojny światowej  złożyli kwiaty i zapalili znicze.