Światowy Dzień Ziemi

25 kwietnia obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Ziemi”. Jest to wielkie ekologiczne święto, do którego starannie się przygotowywaliśmy. Każda grupa wykonała na tę okazję plakat, z których powstała piękna wystawa w holu przedszkola zatytułowana „Kolory Ziemi”. W dniu uroczystości w naszym przedszkolu było bardzo kolorowo także za sprawą ubrań dzieci, gdyż każda grupa przedstawiała inny kolor Ziemi: ubrane na żółto ,,Krasnoludki” symbolizowały Słońce, ,,Biedronki” w niebieskim kolorze przedstawiały wodę, ,,Misie” w szarych ubrankach przedstawiały  powietrze, ,,Skrzaty” swą zielenią symbolizowały świat roślin, pomarańczowe ,,Wiewióreczki” – świat zwierząt, ,,Pszczółki” brązową barwą przedstawiały Ziemię, zaś ,,Jeżyki” czerwonym kolorem symbolizowały ogień. Na uroczystość została zaproszona pani Jolanta Całka przedstawicielka referatu ds. Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta, która przeczytała dzieciom ekologiczną bajkę pt. ,,Dobre rady na złe odpady” oraz wiersz o tematyce ekologicznej. Podczas uroczystości dzieci prezentowały układy słowno-muzyczne przygotowane specjalnie na tę okazję, rozwiązywały zadania i zagadki dotyczące ekologii i ochrony środowiska.  Podczas wspólnej zabawy dzieci dowiedziały się, jak dbać o otaczającą nas przyrodę. Na koniec każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom „Przyjaciela Ziemi”. Mamy nadzieję, że ta akcja na długo pozostanie w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi ciekawość światem a także uzmysłowi nam wszystkim,  że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy i ile mamy lat.