„Światowy Dzień Kota”

„ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W PRZEDSZKOLU”

W naszym przedszkolu 17 lutego 2014r. obchodziliśmy ?Światowy Dzień Kota?. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, naśladowały kociaki, pokonywały koci tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki o najsłynniejszym kocie na świecie Kocie w butach. Celem obchodów tego dnia  było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. W ramach obchodów Światowego Dnia Kota  dzieci wysłuchały prelekcji dotyczącej m.in.: praw zwierząt; zasady pielęgnacji i prawidłowego żywienia; zachowania się w sytuacjach nietypowych, czyli jak zachować się w kontakcie ze zwierzęciem agresywnym lub obcym poprowadzonej przez przedstawiciela ze  Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Zwierzętom i Ochrony Przyrody ,,Azyl? w Bartoszycach. Z tej okazji również w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka  artykułów dla potrzebujących kotów. Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane dla Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Zwierzętom i Ochrony Przyrody ,,Azyl?.  Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze.