Światowy Dzień Dinozaura w przedszkolu

Wspaniałą okazją do zainteresowania dzieci i zdobycia wiedzy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę był Światowy Dzień Dinozaura. Choć te zwierzęta dawno wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. W dinozaurach jest coś magicznego, coś ,co bardzo interesuje dzieci. Dlatego każda grupa przedszkolna postanowiła pogłębić swoją wiedzę o tych największych na świecie żyjących kilka milionów lat temu gadach. Oglądane były  filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, książki, atlasy, zdjęcia, obrazki. Wykonane zostały prace plastyczne. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca paleontologa, dlaczego dinozaury wyginęły oraz jak żyli Jaskiniowcy. Wzbogacone zostało słownictwo, a wymawianie skomplikowanych nazw dinozaurów nie stanowiło żadnego problemu. Dzieci bawiły się w archeologów, malowały odciski z masy solnej. Zabawa piaskiem kinetycznym świetnie działa na zmysł dotyku, a więc korzystnie wpływa na integrację sensoryczną dzieci. Dodatkowo tego rodzaju zabawy stymulują koordynację wzrokowo – ruchową i ćwiczą sprawność manualną. Przygodę zakończyły wspólne zabawy ruchowe, zagadki, puzzle i kolorowanki. To był wyjątkowy czas dla każdego dziecka.