Światowe dni bajki

W tym roku w naszym mieście obchodzono ?Światowe Dni bajki?, w których wzięły udział dzieci z naszego przedszkola.

? Światowe Dni Bajki? odbyły się w dwóch etapach. Na początku czerwca w Bibliotece Miejskiej przeprowadzono konkurs przedstawień teatralnych.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy II, III, IV,VI, które wystąpiły w  konkursie przedstawień teatralnych, jednego aktora i krasomówczym. Do drugiego etapu komisja konkursowa wytypowała Asię Motek z grupy II, która prezentowała utwór ? Biedronka i Żuk?.

Druga część ? Światowych Dni Bajki odbyła się 18 czerwca.  Była to parada postaci bajkowych ulicami naszego miasta. Uczestnicy parady spotkali się w Bibliotece Miejskiej gdzie wzięli udział w bajkowej zabawie. Podczas tego spotkania laureaci konkursu przedstawili swoje utwory szerszej publiczności, wśród nich była Asia Motek z naszego przedszkola. Ponadto komisja konkursowa wybrała grupę z naszego przedszkola jako najładniejsza grupę postaci bajkowych.

Przedszkolaki brały udział w konkursach plastycznych zdobywając wiele nagród.
Światowe Dni Bajki były ciekawym wydarzenie i przyniosły wiele wrażeń.