Spotkanie z policjantem w grupie Wiewióreczki

Bartoszyce 24.09.2020

Przedszkolaki z  Dwójeczki , jak co roku miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu  z Policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach panem Krzysztofem Leśniewskim.   Do tej wizyty dzieci z grupy  Wiewióreczki przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu, ale również w ruchu drogowym.    Celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dziecka jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Dzieci miały także okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Był też czas na zabawę z panem policjantem.  Dzieci rozwiązywały zagadki prezentowane przez gościa, wzięły udział w Quizie  „ Potrafię  dbać o swoje bezpieczeństwo – TAK czy NIE”    oraz zatańczyły z panem policjantem przy utworze pt.  Ręce do góry”    .       Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały Policjantowi  za wizytę wręczając  samodzielnie wykonaną laurkę i wykonanie wspólnego zdjęcia . Serdecznie dziękujemy  panu policjantowi , że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.     Dziękujemy i zapraszamy częściej do naszego przedszkola!