Spotkanie z leśnikiem

W naszym przedszkolu cyklicznie organizowane są sytuacje edukacyjne dla dzieci, dzięki którym dzieci mają możliwość poznania różnych zawodów.

Dnia 13 listopada 2012r odwiedził nasze przedszkole Pan leśniczy. Na początku spotkania zaprezentował dzieciom swój mundur, a następnie opowiedział o swojej pracy oraz zwyczajach leśnych zwierząt, ich przysmakach zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy trudno dotrzeć im do pożywienia.

Przedszkolaki dowiedziały się również w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Podczas spotkania przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę.

Bardzo serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Bartoszyce za owocną współpracę z naszym przedszkolem.