Spotkanie z leśnikiem

11 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z leśnikiem, w którym brały udział dzieci z czterech przedszkolnych grup: „Skrzaty”, „Wiewióreczki”, „Pszczółki”, „Jeżyki”. Spotkanie to miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących dzikiego ptactwa oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody. Pan leśniczy Karol Daliga z pasją opowiadał dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz o szczególnych ptasich potrzebach w porze zimowej. Dzieci otrzymały instrukcję jak należy dbać o ptaki i w jaki sposób im pomagać przetrwać zimę. W ramach akcji zimowego dokarmiania ptaków „Ptasie jadło – ptasie radio” pan leśniczy przekazał przedszkolakom specjalne kule pełne ptasiego jedzenia. Po spotkaniu wysokokaloryczne „pyzy” zostały wywieszone przez dzieci w przedszkolnym ogrodzie i od razu cieszyły się powodzeniem okolicznych ptaków.  Na zakończenie spotkania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” pan Leśniczy przeczytał dzieciom opowiadanie pod tytułem „Artystyczny las” którego dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem. To była wspaniała lekcja przyrody.