Spotkanie z leśniczym

21 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy pana leśniczego. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz o zwierzętach spotykanych w lesie.  Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. W nagrodę otrzymaliśmy kule energetyczne będące pokarmem dla naszych małych przyjaciół. Dzieci podziękowały panu leśniczemu za wizytę wręczając laurkę. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.