„Skrzaty” witały Jesień

Pierwszy dzień jesieni w grupie „Skrzatów” był wesoły, kolorowy i pracowity. Każdy Skrzat wybierał sobie opaskę z kolorowymi listkami, nazywał kolory, przeliczał listki. Dzieci podziwiały jesienne krajobrazy oglądając prezentację multimedialną nt. ” Jesień” do muzyki A. Vivaldiego. Była wesoła zabawa przy piosenkach o tematyce jesiennej z kolorowymi chustkami. W tym dniu Skrzaty uczestniczyły w zabawie plastycznej nt. ” Jesienne drzewo” . Przy muzyce rwały kolorowy papier, stawiały rytmiczne kropki i kreski. Z kolorowych kółek powstały jesienne listki na drzewie. Przygotowując się do nadejścia jesieni dzieci układały listki na macie edukacyjnej według podanego kodu. Był to czas pełen wrażeń, przepełniony kolorami jesieni.