Skrzaty poznają Unię Europejską

Grupa Skrzaty uczestniczyła w cyklu zajęć dotyczącym krajów Unii Europejskiej.

Pierwszym krajem, którego historię i tradycję dzieci poznały była oczywiście Polska – nasza Ojczyzna. Dzieci poznały symbole narodowe, słuchały legend dotyczących powstania naszego kraju m.in. „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Legendy o Smoku Wawelskim”. Wykonywały prace plastyczne, śpiewały piosenki, oglądały albumy.

Następnie dzieci poznały Francję – kraju o bogatej kulturze. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat tego państwa oraz wykonały wspaniałe prace plastyczne. Dzieci zamieniły się w artystów i namalowały „Mona Lisę” Leonarda da Vinci. Poznały najważniejsze zabytki.   Nauczyły się zabawy tanecznej „Jibida”. Poznały przysmaki kulinarne.

Magiczna podróż po krajach Unii Europejskiej będzie nadal trwać wzbogacając wiedzę naszych przedszkolaków i rozbudzając ich zainteresowania innymi kulturami.