QUIZ MATEMATYCZNY…

Międzygrupowy QUIZ  MATEMATYCZNY

„ Opowieści z krainy liczb” dla dzieci 6 letnich

W dniu 22 czerwca  2018 r odbył się międzygrupowy quiz matematyczny      „ Opowieści z krainy liczb” . Wzięły w nim udział dzieci z najstarszych grup: Jeżyki i Pszczółki. Celem zabawy było utrwalenie nabytych umiejętności matematycznych, , wykorzystanie wiedzy w działaniu  oraz ukazanie dzieciom ,że matematyka może byś wesołą zabawą . Dzieci grały  w  grę Ścigankę, uzupełniały wolne miejsca brakującymi cyframi, porównywały cyfry  wstawiając odpowiedni znak, ustalały wspólną cechę przedmiotów , realizowały zamówienie ustalając właściwy guzik według podanych cech, układały działania do zadań z treścią, rozwiązywały zagadki matematyczne.

Wspólna zabawa zakończyła się remisem. Wszystkie dzieci w nagrodę  otrzymały gratulacje i  medale.