Pszczółki w Straży Pożarnej

,,PSZCZÓŁKI” POZNAJĄ DOKŁADNIEJ PRACĘ STRAŻAKA

Aby lepiej poznać pracę strażaka dzieci z grupy ,,Pszczółki” wybrały się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia remizy, dyżurkę oraz miejsca do regeneracji sił i odpoczynku. Następnie udały się do garażu gdzie obejrzały wozy strażackie. Bardzo miły strażak zaprezentował sprzęty, jakie znajdują się na ich wyposażeniu. Wszystkie chętne dzieci  mogły wsiąść do wozu strażackiego gdzie ich uwagę zwróciły misie znajdujące się na podsufitce kabiny, które są wykorzystywane do pocieszania pokrzywdzonych dzieci. Młody funkcjonariusz zaprezentował przedszkolakom jak strażacy zjeżdżają na dół w razie alarmu i jak szybko wkładają stój używany podczas akcji. Każda chętna ,,Pszczółka” mogła również  przymierzyć hełm strażacki.

Nasze przedszkolaki podczas wizyty w komendzie miały kolejną okazję do pogłębienia wiedzy na temat ich bezpieczeństwa  oraz poznania ważnych informacji dotyczących pracy strażaków.