Pszczółki i Jeżyki na wycieczce w Olsztynie

Dzieci z grup „Pszczółki” i „Jeżyki” z okazji Dnia Dziecka wybrały się dziś na wycieczkę do Olsztyna, gdzie czekało na nie wiele atrakcji. W Olsztynie bowiem nasze starszaki odwiedziły planetarium i tam obejrzały film pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”, który przybliżył naszym przedszkolakom najważniejsze zagadnienia astronomiczne. Po wizycie w planetarium dzieci udały się jeszcze do Muzeum Przyrody Warmii i Mazur, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Nasze „Pszczółki” słuchały ciekawostek o zwierzętach Warmii i Mazur, zaś „Jeżyki” brały udział w lekcji nt. „Dlaczego ptaki latają?”, następnie obie grupy zwiedziły całą wystawę zgromadzoną w muzeum.  Dzieci zobaczyły tam wiele znanych i mniej znanych im zwierząt zamieszkujących Warmię i Mazury, ale nie tylko- wielkie wrażenie zrobiła na dzieciach wystawa zwierząt pochodzących z Afryki. Mamy nadzieję, że ten dzień pełen wrażeń pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków, życzymy wszystkim samych takich radosnych dni.