Przedszkolaki bawią się chemią

„Bawimy się chemią”

Dnia 9.06 2016 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia „Bawimy się chemią” przeprowadzone przez uczniów z Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach: Agatę Kudła, Szymona Brudzyńskiego , Izabelę Purłan, Annę Dytkiewicz  pod kierunkiem nauczycielki pani Joanny Garwolińskiej. Zajęcia na przedszkolnym tarasie  rozpoczęły się od zapoznania dzieci z zasadami bezpieczeństwa. Następnie dzieci uważnie przyglądały się przeprowadzonym eksperymentom i miały bardzo dużo dociekliwych pytań. W niektórych pokazach chemicznych uczestniczyły dzieci i pomagały w ich wykonaniu. Wśród pokazowych doświadczeń znalazły się między innymi: baloniki – pompowanie baloników dwutlenkiem węgla  otrzymanym z octu i sody oczyszczonej , kameleon -zmiana koloru roztworu, jak ciało kameleona ,spalanie magnezu , gaszenie świec w akwarium dwutlenkiem węgla otrzymanym z sody i octu , pasta dla słonia , lokomotywa -otrzymanie dymu z lokomotywy , wybuch. Radość dzieci z możliwości samodzielnego wykonania doświadczeń była ogromna. Z pewnością na długo zapamiętają ten dzień, a może w przyszłości zostaną sławnymi naukowcami. Dziękujemy serdecznie pani Joannie Garwolińskiej i jej uczniom.