Projekt E-Twinning w grupie ” Misie”

” Mały Ekolog -to Ja” to kolejny projekt E-Twinning realizowany w grupie ” Misie” poświęcony tematyce ekologicznej. Zbliża się wiosna a więc uczyliśmy się piosenek o zwiastunach wiosny, poznawaliśmy przyrodę , bawiliśmy się  w żabkę i bociana na kolorowej macie. Wspólnie stworzyliśmy ” Kodeks Małego Ekologa”, który umieściliśmy, w widocznym miejscu, w naszej sali aby codziennie nam przypominał o ważnych sprawach dla naszego środowiska. Podczas spacerów w pobliżu przedszkola bacznie obserwowaliśmy budząca się do życia przyrodę. Dowiedzieliśmy się  , że bez wody nie ma życia i trzeba ją oszczędzać! Wspólnie wykonaliśmy akwarium z muszelek, roślin i wcześniej pokolorowanych  rybek. Tworzyliśmy wiele prac plastycznych , ze zwierzętami w roli głównej. Poznaliśmy zasady segregacji śmieci. Wykonaliśmy kolorowe kosze ,które znalazły miejsce w sali i codziennie będą nam przypominały o segregacji śmieci, bo przecież grzeczne dzieci segregują śmieci.Teraz wszystkie Misie  mogą powiedzieć MAŁY EKOLOG- TO JA!