Poznajemy zawody, które wykonują rodzice.

Przedszkolaki z Dwójeczki poznają zawody, które wykonują rodzice.

29 października 2019 dzieci z grupy Skrzaty  odwiedziły Urząd Pocztowy w Bartoszycach.
Celem wycieczki było zapoznanie  z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza.
Pani Naczelnik zaprosiła przedszkolaki do obejrzenia pracy poczty z tej drugiej strony okienka. Dzieci miały okazję zobaczyć,  gdzie są przechowywane i przygotowane do dalszej drogi listy oraz paczki. Obserwowały jak wygląda przyjęcie listu przez panią urzędniczkę od nadawcy do odbiorcy, Samodzielnie stawiały stemple. Dowiedziały się jakie usługi świadczy poczta i jak szybko dostarczany jest list priorytetowy. Na końcu wysłaliśmy pocztówkę z pozdrowieniami.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały karty pracy do kolorowania i długopisy.
Przedszkolaki i opiekunowie serdecznie dziękują za bardzo miłe przyjęcie i interesujące spotkanie.
 Jolanta Dzik
Iwona Osiecka