Powitanie wiosny

Zima, którą każdego roku żegnamy dnia 21 marca nie jest taka zła, ponieważ daje nam wiele radości i przyjemności z zabaw na śniegu, tyle tylko, że czasami trwa ona zbyt długo i każdemu z nas w końcu się znudzi.
W tym roku dzieci z naszego przedszkola jak zwykle pierwszy dzień wiosny postanowiły przywitać radośnie i uroczyście, ponieważ tradycja zajmuje znaczące miejsce w życiu naszych przedszkolaków.
Wszyscy w przedszkolu bardzo starannie przygotowywali się do powitania wiosny. W strojach obowiązywały wiosenne barwy, przede wszystkim kolor zielony.
Dzieci z koła teatralnego zaprezentowały inscenizację pt. ?Wiosna tuż, tuż?. Wiewiórka, borsuk, jaskółka, bocian, szpak i inne postacie przywołały do naszego przedszkola wiosnę, która wkroczyła do sali z dwoma koszami kwiatów. Przygotowała dla dzieci zadania do wykonania, z którymi przedszkolaki poradziły sobie wyśmienicie.
Na koniec Pani Wiosna zaprosiła dzieci do wspólnego tańca. W ten sposób przywitaliśmy wiosnę i miejmy nadzieję, że szybko nadejdzie. My zrzucimy zimowe ubrania i wspólnie z dziećmi będziemy cieszyć się na dłuższe spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym.