Powiatowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty…

PORTRETY WYKONANE PRZEZ LENĘ I OLIWIĘ ZOSTAŁY NAGRODZONE

Dnia 12 lutego 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „PORTRET”.

Na uroczystość zostały zaproszone dwie dziewczynki z grupy ,,Jeżyki”  naszego przedszkola ponieważ otrzymały wyróżnienia w kategorii przedszkoli.  Celem konkursu była popularyzacja portretu jako plastycznej ilustracji człowieka z jego charakterystycznymi cechami i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień dzieci, a także konfrontacja dokonań młodych artystów i umożliwienie uczestnikom wyrażanie własnych refleksji związanych z obserwacją różnorodnych twarzy ludzkich.    Na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury oprócz wyróżnionych dziewczynek: Leny i Oliwii z rodzicami przybyło wiele osób. Okazało się, że na konkurs, który skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat wpłynęły aż 263  prace. Organizatorzy podczas uroczystości dziękowali wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz podkreślali fakt, że prace były jedyne w swoim rodzaju i komisja bardzo długo zastanawiała się, które spośród nich nagrodzić i wyróżnić.                                              Gratulujemy wyróżnionym dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów!