Pasowanie na przedszkolaka…

„Mamo, tato jestem przedszkolakiem!”

Dzień 29 i 30 listopada 2018 r.  pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z grupy „Krasnoludki” i dzieci 3-4 z grupy „Misie” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od  powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki  zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem,  słuchać pani i pomagać kolegom – być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, symbol grupy – krasnoludka lub  misia oraz prezent do grupy w postaci gier i bajek do czytania. Po uroczystym pasowaniu dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Do sali wjechał piękny tort . Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Pasowanie na przedszkolaka w grupie ” Misie”

Pasowanie na przedszkolaka w grupie ” Krasnoludków”