Pasowanie na przedszkolaka

Jest to już tradycyjna impreza organizowana corocznie. Dzieci w odświętnych strojach, zaprezentowały krótki program artystyczny. Trzylatki i czterolatki  po niespełna dwu miesięcznym pobycie w przedszkolu, ku zaskoczeniu wszystkich, potrafiły już recytować krótkie rymowane utwory, śpiewać piosenki, improwizować treści i tańczyć w parach. Wszystkie „dzieciaczki ? były pogodne, radosne i dumne z siebie. Nikt nie uciekał „do mamy?, nikt już nie płakał i nie stał biernie z boku. Był to dowód na zakończenie okresu adaptacyjnego, a rozpoczęcie okresu ?radosnych lat pobytu w przedszkolu” Uwieńczeniem imprezy był Akt Pasowania, który przypadł pani dyrektor. Wszystkie dzieci , po kolei, były oficjalnie pasowane na przedszkolaków, za pomocą „magicznego ołówka  pani dyrektor „Następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy, i coś słodkiego!
Rodzice byli pod wrażeniem jakości całej imprezy. Mile też zaskoczeni i pełni podziwu, iż tak małe dzieci potrafią już wystąpić publicznie, głośno „mówić?, spontanicznie tańczyć i bawić się wg. określonych reguł.
Gesty, słowa podziękowań oraz uśmiechy na twarzach ?naszych podopiecznych? utwierdziły ?nas? w przekonaniu, iż warto podejmować tego typu działania.

Pasowanie w grupie Skrzaty

Pasowanie w grupie Krasnoludki