Opowieści znad Łyny…

26 lutego, w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach, nasze przedszkole odwiedziła pani Basia Knifka z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej. Temat spotkania w grupie ” Krasnoludki”, „Misie” i „Biedroneczki” był następujący „Opowieści  znad Łyny czyli baśnie i legendy Warmii i Mazur”. Cały miesiąc luty poznajemy razem z dziećmi nasze miasto ,jego historię, zabytki i legendy. Baśnie i legendy  z naszego regionu wsparte  prezentacjami multimedialnymi były wspaniałym podsumowaniem wiedzy dzieci na temat naszego miasta i regionu. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały legendy o Łynie, o Babach kamiennych oraz o jeziorze wielochowskim . Bardzo dziękujemy pani Basi za miłe spotkanie.