Olimpiada przedszkolaka

22 kwietnia cała grupa V z naszego przedszkola wzięła udział w sportowej ,,Olimpiadzie Przedszkolaka” pod hasłem ,,Olimpiada przedszkolaka dla dziewczyny i chłopaka!” organizowanej przez Przedszkole nr 4, przy współudziale Szkoły nr 7 oraz Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Celem jej było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do aktywności ruchowej i zasad ,,fair play”.

Zgodnie z zasadami w olimpiadzie uczestniczyła dwunastoosobowa reprezentacja, a pozostałe dzieci z grupy dopingowały swoich kolegów skandując wymyślone wcześniej hasła. Jedno dziecko mogło wziąć udział tylko w jednej indywidualnej konkurencji ( np. zbijanie kręgli piłką, strzały na bramkę, przejście przez tor przeszkód, ślizg po ławeczce oraz sznurowanie butów i zapinanie guzików, slalom rowerowy, chodzenie z woreczkami trzymanymi palcami stóp ), pozostałe dzieci reprezentacji uczestniczyły w konkurencjach zespołowych.

Sześciolatki świetnie dawały sobie radę i punktacja zmieniała się po każdej konkurencji. Na zakończenie komisja ogłosiła wyniki i nastąpiła dekoracja zwycięzców w poszczególnych konkurencjach oraz w klasyfikacji  końcowej. Było wiele emocji gdy dzieci stawały na podium aby odebrać medale i dyplomy.

Współzawodnictwo zakończyło się sukcesem bo dzieci reprezentujące nasze przedszkole w końcowej klasyfikacji wywalczyły II miejsce i zdobyły oprócz medali, puchar oraz piłkę.

Fotorelację z tej imprezy można oglądać również na stronie internetowej Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w zakładce ,,Galeria”.