Nasze działania ekologiczne we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym

im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach

Nasze przedszkole we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach uczestniczy w projekcie społecznym „Zrób więcej dla Ziemi”. Akcji tej przyświeca hasło: „ZERO WASTE”, co oznacza wykorzystanie rzeczy jak najdłużej, by nie produkować więcej. W ramach tego projektu zorganizowaliśmy zbiórkę starych firan. Dzięki rodzicom naszych przedszkolaków i pracownikom przedszkola zebraliśmy dużą ilość materiału. Firanki zyskały drugie życie, gdyż zostały z nich uszyte wielorazowe torebki zakupowe do pakowania towarów sypkich i sprzedawanych na wagę. Dzięki nawiązanej przez nas współpracy z firmą BRW – panią Agnieszką O. i firmą Stol- Wood Alina A. zostało uszytych ponad 400 woreczków. Torebki z firan są wspaniałą alternatywą dla foliowych reklamówek, które w ostatnich latach mocno zaśmieciły naszą planetę. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego zadania i aktywnie włączyli się w akcję. Uszyte woreczki już wkrótce przekazane będą licealistkom, które dalej będą rozpowszechniać je wśród naszej lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że wprowadzimy modę na torebki EKO i tym samym przyczynimy się do zmniejszenia ilości foliowych odpadów.