Moje miasto- mój dom

” Poznajemy nasze miasto”

17 lutego nasze miasto obchodziło 684 urodziny była to wspaniała okazja aby przybliżyć naszym przedszkolakom historię Bartoszyc, zapoznać ich z zabytkami oraz instytucjami naszego miasta. W grupie Krasnoludki dzieci uczestniczyły w zajęciach w ramach tematu ” Moje miasto- mój dom”. Maluchy budowały z klocków swoje domy utrwalając adres zamieszkania. Oglądały obrazki, zdjęcia przedstawiające nasze miasto oraz jego zabytki. Uczyły się piosenki o Bartoszycach , słuchały Legendy o Łynie, kolorowały Bramę Lidzbarską, malowały cegiełki, z których powstała Brama Lidzbarska a następnie wybrały się na spacer uliczkami miasta. Podczas spaceru wszystkie Krasnoludki od razu rozpoznały i nazwały zabytek naszego miasta- Bramę Lidzbarską.

„Krasnoludki” poznają Bartoszyce

Skrzaty poznają Bartoszyce

Prace plastyczne o Bartoszycach ozdabiają nasze przedszkole