Misie i Biedroneczki na wycieczce w Lidzbarku Warmińskim

Z okazji Dnia Dziecka Misie i Biedroneczki uczestniczyły w wycieczce do Lidzbarka Warmińskiego. W programie było kino, dzieci obejrzały bajkę pt. ” Smerfy” w kinie Ignacy. Następnie wybraliśmy się do zamku gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Była zabawa plastyczna, malowaliśmy na sztalugach zamki a w między czasie dziewczynki robiły nam niespodzianki i przebierały się w piękne stroje z dawnych lat udając wytworne damy.
Kolejnym punktem wizyty na zamku było zwiedzanie zamkowych komnat .Po zamku oprowadziła nas Pani przewodniczka , która bardzo ciekawie opowiadała o dawnych czasach. Była to wspaniała lekcja historii, dzięki której dzieci poznały zabytki najbliższej okolicy .
Dzień Dziecka był dniem pełnym radości i wrażeń a zarazem dostarczył dzieciom wiele ciekawych informacji na temat zabytków naszego regionu.