Konkurs – zawody ,,Kto zbiera baterie wygrywa nagrody”

We wrześniu nasze przedszkole podjęło wyzwanie i wysłało zgłoszenie do udziału w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego: Marszałek ogłasza konkurs-zawody „Kto zbiera baterie wygrywa nagrody”. Konkurs nawiązuje do ustawy o bateriach i akumulatorach, która określa między innymi jak postępować z bateriami i akumulatorami jako odpadami w momencie, gdy zostały zużyte. Do zbierania baterii zmobilizowaliśmy całe nasze lokalne środowisko. Pani dyrektor dodatkowo ogłosiła międzygrupowy konkurs i się zaczęło ,,wielkie zbieranie” – baterie zbierały dzieci, rodzice, dziadkowie, bliżsi i dalsi krewni oraz znajomi. Najwięcej nazbierały dzieci z grupy ,,Wiewióreczki” choć wszyscy bardzo się starali i wspólnie zebraliśmy ok. 400 kilogramów zużytych baterii, które zostały zgłoszone do konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego. W grudniu okazało się, że ta  ilość przekazanych baterii i akumulatorów wystarczyła aby przedstawiciela naszego przedszkola zaprosić na finał konkursu organizowanego przez marszałka. Na Uroczystej gali podsumowującej konkurs, która odbyła się 12 grudnia 2014 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie nasze przedszkole reprezentowała pani Ala.  Każda placówka biorąca udział w konkursie otrzymała nagrodę gwarantowaną, którą w przypadku przedszkoli była torba z instrumentami, sześć gier oraz dmuchana piłka.

Ponieważ wyniki konkursu: Marszałek ogłasza konkurs – zawody ,,Kto zbiera baterie wygrywa nagrody” do ostatniej chwili nie były znane emocje sięgały zenitu. Tym bardziej  było miło gdy okazało się, że jesteśmy laureatami konkursu i nasze przedszkole w nagrodę otrzymuje projektor. 180 publicznych placówek oświatowych z całego województwa warmińsko- mazurskiego, które wzięły udział w tym konkursie łącznie zebrało 23,5 tony zużytych baterii.