Jeżyki poznały historię Bartoszyc…

,,JEŻYKI” POZNAŁY HISTORIĘ BARTOSZYC

Przedszkolaki wiedzą, że w lutym nasze miasto obchodziło swoje 684 ,,urodziny” i w związku z tym miały okazję w ciekawy sposób poszerzyć wiadomości na temat jego historii.  ,,Jeżyki” odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży  przy ul. Ogrodowej Miejskiej Biblioteki Publicznej gdzie wysłuchały legendy o kamiennych babach oraz obejrzały fotografie  zdigitalizowane, a następnie wydrukowane w dużym formacie kart pocztowych  Bartoszyc z lat 1905-1968, udostępnione przez Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej działające w MBP.  Innym razem odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną przy ulicy Bema gdzie obejrzały nową ekspozycję zbiorów C.A.T.L. pod tytułem „Bartoszyckie retrospekcje” – miejsca i wydarzenia z życia miasta na przełomie lat w kilku odsłonach oraz wystawę czarno-białych fotografii z lat 60-tych Pana Waleriana Kiezika „Powrót do przeszłości”.    Będąc już w bibliotece ,,Jeżyki” obejrzały również przygotowaną ciekawą wystawę minerałów  „Oblicza kwarcu – edycja II” Pana Lecha Darskiego – geografa, kolekcjonera, miłośnika minerałów, bartoszyczanina i radnego naszego powiatu. Przedszkolaki zachwyciły się różnymi kolorami kwarcu i ich nazwami: ametyst, cytryn, kryształ dymny, agat.
Korzystając z gościnności głównej biblioteki przedszkolaki poznały pracę Wypożyczalni, Mediateki i Czytelni. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził zorganizowany Kącik Malucha z zabawkami, grami , puzzlami i książeczkami dla najmłodszych.  Na zakończenie wizyty Dyrektor MBP w Bartoszycach  Pan Grzegorz Monkiewicz przeczytał dzieciom  książeczkę  „Martynka i wróbelek” oraz ogłosił konkurs plastyczny na temat przeczytanego opowiadania. ,,Jeżyki” po powrocie do swojej ,,Dwójeczki” z radością rysowały obrazki do przeczytanego opowiadania.  Wszystkie te wydarzenia na długo zostaną dzieciom w pamięci. ,,Jeżyki” w ciekawy dla nich sposób poszerzyły wiadomości na temat historii swojego miasta i poznały bliżej pracę Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Bema.  Informacje o naszych odwiedzinach i dokumentację zdjęciową można znaleźć również na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach: www.biblioteka.bartoszyce.pl . Tytuły artykułów: -,,Wizyta przedszkolaków” oraz ,,Bartoszyce w legendzie i fotografii w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP”.