Bezpieczny i zdrowy przedszkolak

?PIERWSZA POMOC CZY TO ŁATWE??-? Jeżyki? poznają zasady pierwszej pomocy

Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji, dlatego nawet najmłodsze dzieci warto uczyć, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa. Dlatego ramach realizacji programu ,,Bezpieczny i zdrowy  przedszkolak? w dniu 15.05. 2014 r. w grupie  ?Jeżyki? zorganizowaliśmy   spotkanie z lekarzem  Panem  Rafałem Waskiem, tatą naszej wychowanki. Na samym początku Pan Rafał pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym przybył na nasze spotkanie  i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Opowiedział  również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie  ?Jeżyki? miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń ,oparzeń , złamań czy omdleń. Dzieci dowiedziały  się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej  i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pan lekarz nauczył przedszkolaków jak wezwać pomoc. Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać reanimację oraz miały możliwość samodzielnie  wykonać masaż klatki piersiowej fantoma. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi . Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci z grupy Jeżyków  poczuły się „małymi ratownikami”.Bardzo dziękujemy panu Rafałowi za przybycie do naszej grupy ponieważ taka forma zajęć jest ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką ,,Bezpiecznego  i zdrowego   przedszkolaka”.