Jestem bezpieczny…

Jestem bezpieczny.

24 października 2017 r. w naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia prowadzone przez p. Agnieszkę Jankowską z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, na temat bezpiecznego  zachowania dzieci w  różnych sytuacjach.W czasie spotkania przedszkolaki poznawały i nazywały różne emocje, które towarzyszą im w życiu codziennym. Poznały sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych.  Dowiedziały się ,jak powinny się zachować , gdy czują się zagrożone, gdy się boją. Schemat , który utrwalały podczas zajęć na pewno ułatwi im podejmowanie późniejszych decyzji : mówimy głośno NIE; odchodzimy od osób, które nam zagrażają; powiadamiamy osobę dorosłą o zaistniałym zdarzeniu. Dzieci rysowały portret osoby zaufanej, który podczas następnego spotkania zawiesimy na drzewku osób zaufanych. W wyniku tych działań , każde dziecko nabyło wiedzę i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych.

Jolanta Dzik, Krystyna Sekita