Hej kolęda – powiatowy konkurs kolęd

Wśród wielu polskich tradycji, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, niewątpliwie do jednych z najpiękniejszych należy śpiewanie kolęd. I chociaż okres świąteczny niestety się już skończył, to właśnie mając na uwadze ten zwyczaj Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach dnia 10.01.2013r. zaprosiło przedszkolaków z terenu Bartoszyc do wspólnego kolędowania w ramach VI Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek pt. ?Hej kolęda, kolęda??.

Nasze przedszkolaki w mocnym składzie reprezentowały Przedszkole. Na przegląd zostały zgłoszeni przedstawiciele z grupy Pszczółki i Wiewióreczki, oraz 1 solista z grupy Misie. I tak przez kilka godzin Przedszkole Publiczne nr 9 rozbrzmiewało dźwiękami

najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Przedszkolaki śpiewały o wydarzeniach sprzed 2000 lat zabierając wszystkich w niezwykłą podróż do ?Złotej Jerozolimy?. Nie zabrakło małych ?Aniołeczków?, ?Pastuszków?, ?Trzech Króli? którzy tłumnie ?Przybieżeli do Betlejem?. Publiczność mogła przekonać się jak bogata i różnorodna jest twórczość związana z okresem świąt Bożego Narodzenia.

Jury konkursu nie miało łatwego zadania sklasyfikowania tych wszystkich niezwykłych prezentacji wzbogaconych o cudowne stroje, zaskakujące aranżacje, instrumentalny akompaniament i naprawdę zawodowe wręcz wykonanie. Nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności wokalne zdobywając wyróżnienia: Wiewióreczki pastorałką ?On jest królem?, Pszczółki kolędą ?Gore Gwiazda Jezusowi?,

Michał Dołżycki śpiewając kolędę ?Bosy Pastuszek?.

Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków i bardzo serdecznie im GRATULUJEMY!!! Na pamiątkę wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody oraz gromkie brawa, na które bardzo zasłużyli.