Gry terenowe i zabawy w lesie

Gry terenowe- zabawy w lesie

Las jest bardzo interesującym miejscem do obserwacji bezpośredniej. Dzięki bogactwu roślin i zwierząt leśna strefa działa na wszystkie zmysły. Wycieczka do lasu i podchody w lesie   były starannie zaplanowane i omówione z uczestnikami. Las, jako miejsce dające wiele swobody, stał się ogrodem zabaw dla dzieci. Aby przedszkolaki mogły zaspokoić naturalną potrzebę ruchu,  zaproponowaliśmy im różnorodne gry i zabawy.  Dzieci z grupy ” Skrzaty ” i „Jeżyki” wejście do lasu rozpoczęły zabawą  „Spotkanie z drzewem”. Każde dziecko przytulało się do wybranego drzewa, dotykało gałązek, kory, zwracało uwagę na jej zapach. Kolejnym zadaniem uczestników wycieczki było nazbieranie róznych materiałów przyrodniczych i ułożenie z nich ” Leśnego ludzika”. Przedszkolaki również oglądały leśną przyrodę poprzez kolorowe folie i opisywały ją, rzucały szyszkami do celu, przykładały kartkę do dowolnego drzewa  rysując miękkim ołówkiem po papierze  – odbicie kory. Wyprawa do lasu i zabawa w podchody były nie lada przygodą dla naszych przedszkolaków, które niechętnie wychodziły z lasu.