Fizyka dla Smyka

?FIZYKA DLA SMYKA- MAGNETYZM”

?Powiedz mi, a zapomnę,  pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać,  a zrozumiem!”

Konfucjusz

1 kwietnia 2014 roku w naszym przedszkolu odbyły się  bardzo ciekawe warsztaty  dla starszaków pt. ?Tajemnice magnetyzmu? pod kierunkiem prowadzącego z Akademii Nauki w Olsztynie.  Przedszkolaki odkrywali tajemnice otaczającego nas świata poprzez czynny udział w doświadczeniach i eksperymentach fizycznych.  Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest magnes i elektromagnes oraz poznały zjawisko pola magnetycznego. Eksperymentując dzieci doświadczyły, że magnesy przyciągają się      i odpychają oraz że mają dwa bieguny. Wszystkie dzieci doskonale bawiły się w projektowanych sytuacjach edukacyjnych oraz z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w eksperymentach, rozwiązywaniu niezwykłych tajemnic związanych z magnesami.