Festyn rodzinny

11 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem ?Grunt to rodzinka?. Był to Festyn zorganizowany nie tylko dla dzieci, ale również dla kochanych  rodziców. Dzień Matki i Ojca jest dniem wyjątkowym, w którym wszystkie dzieci chcą podziękować Rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. To również wspaniała okazja na wspólną zabawę. Właśnie tego dnia dzieci z wszystkich grup przedstawiły rodzicom programy słowno ? muzyczne z  okazji ich święta.  W programach pojawiały się piosenki, wiersze i życzenia okolicznościowe związane z tym, że świętem. Następnie wszyscy wyszli do ogrodu przedszkolnego gdzie czekało wiele atrakcji. A mianowicie ?Bieg z gwiazdą? czyli II Rodzinny Bieg Dwójeczki dookoła pobliskiego jeziorka miejskiego,  który  stał się  tradycją naszego przedszkola. W  przedszkolnym ogrodzie pojawiły się różne pojazdy takie jak: samochód policyjny, wóz strażacki, karetka pogotowia oraz duże motocykle.  Można było także podziwiać pokaz tresury  psa, który został wyszkolony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dużym zainteresowaniem cieszył się  pokaz udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, ponieważ każdy mógł spróbować swoich umiejętności. Wszystkim podobały się występy taneczne w wykonaniu dzieci z grupy ? Pszczółki? oraz koła tanecznego. Wystąpiły również zespoły taneczne z Bartoszyckiego Domu Kultury. W proponowanych konkursach brały udział całe rodziny. Na pikniku nie zabrakło również pysznych kiełbasek z grilla oraz innych specjałów szefa kuchni. Festyn Rodzinny był wspaniałą okazją do wspólnej, wesołej zabawy Rodziców z dziećmi. Wszyscy chętnie korzystali z proponowanych  w tym dniu atrakcji. Na twarzach wszystkich gości widać było zadowolenie. Były to niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w pamięci.