Europejski Tydzień Sportu 2023

W dniach od 25.09 do 29.09.2023r. nasza placówka włączyła się do aktywnego udziału w Europejskim Tygodniu Sportu. Celem inicjatywy jest pogłębianie wiedzy dotyczącej wpływu aktywności fizycznej dla zdrowia człowieka i zachęcenie dzieci do aktywnego spędzenia czasu wolnego. W realizację włączyły się wszystkie grupy przedszkolne dostosowując swoje działania do możliwości dzieci. Realizację zaplanowanych działań rozpoczęliśmy od grupowych pogadanek „Niech każdy się dowie, że ruch to zdrowie” oraz ćwiczeń gimnastycznych. Nie mogło również zabraknąć odrobiny rywalizacji, więc w ogrodzie zorganizowany został „Przedszkolny Turnieju Sportowy” oraz bieg wokół jeziorka. Gościliśmy również instruktorkę zumby, który przeprowadziła zajęcia taneczne dla przedszkolaków. Najstarsze grupy przedszkolne zostały zaproszone na zabawy sportowe do hali sportowej BOSiR oraz zapoznały się z jedną ze sztuk walki- Karate. Temu wszystkiemu towarzyszyły oczywiście codzienne spacery i zabawy na placach zabaw.