E-twinning w grupie „Biedroneczki”

E-twinning w gr. Biedroneczki

Grupa „Biedroneczki” dołączyła do dwóch projektów prowadzonych na platformie e-twinning .Pierwszy projekt to „Dzieci nie jedzą śmieci” . Dzieci poznały sposoby na zdrowe odżywianie, doskonaliły nazwy warzyw i owoców oraz odpowiednio je segregowały. Również poprzez aktywność fizyczną, którą doświadczyły dzieci mogły same zrozumieć i zobaczyć jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna.

Drugi projekt to „Moja Mała Ojczyzna – Moje Miasto”

W związku z obchodzonymi w lutym 688 urodzinami Bartoszyc postanowiliśmy opracować projekt  „Moja mała ojczyzna- moje miasto”. Jest to wspaniała okazja, aby przybliżyć naszym przedszkolakom historię Bartoszyc, zapoznać ich z zabytkami   i instytucjami naszego miasta. Dzieci mogą też poznać legendy związane z naszym miastem. Jedna o rzece przepływającej przez Bartoszyce Łynie druga o kamiennej babie Gustebaldzie.