Dzień Ziemi…

„Dzień Ziemi”

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi dzieci z grup „Jeżyki” i „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Wysieki by zobaczyć, jak wygląda składowisko odpadów komunalnych. Na miejscu przywitała nas pani Nina Dekert, która przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną dotyczącą działalności ZGO i funkcjonowania wysypiska. Dzieci podczas spotkania były bardzo aktywne, wykazały się wiedzą na temat segregacji odpadów, dowiedziały się też wielu ciekawych rzeczy m.in. tego, że z granulatu otrzymanego z 35 plastikowych butelek można uzyskać tyle materiału polar, by uszyć bluzę dla dorosłej osoby. Dzieci zwiedziły salę staroci, w której miały okazję obejrzeć używane kiedyś sprzęty: telefony, telewizory, radia, wagi, itp. Po tej ciekawej lekcji dzieci zwiedziły ścieżkę edukacyjną, sortownię odpadów i cały teren wysypiska. Zorganizowana wycieczka była jednym z wielu działań podejmowanych przez nasze przedszkole w celu kształtowania świadomości ekologicznej młodego pokolenia.