Dzień Przedszkolaka

Po raz drugi   w całej Polsce przedszkolaki świętowały  swój dzień.   Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma już swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce. 20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. Tego dnia placówki organizują moc atrakcji dla dzieci. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak co roku wysyła specjalny list adresowany do  przedszkolaków, który odczytują Dyrektorzy Przedszkoli. Tak też było w tym roku, co prawda Dzień Przedszkolaka w tym roku przypadł w niedziele, ale w naszym Przedszkolu świętowaliśmy ten uroczysty dzień 21 września. Zabaw i uśmiechów nie było końca. Wszystkie dzieci ubrane w tym dniu były w jednym kolorze –niebieskim. Po uroczystym odczytaniu listu przez Panią Dyrektor i   oficjalnym przywitaniu wszystkich Przedszkolaków , dzieci odśpiewały   hymn, następnie złożyły przysięgę Przedszkolaka i przyrzekły co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą.  W dalszej części zabawy  Pani Dyrektor w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała Przedszkolakom opowiadanie o „Lepiludkach”, poczym wszyscy uczestnicy    razem bawili się przy  wesołej  muzyce. Na zakończenie wspólnej zabawy Pani  Dyrektor wręczyła wszystkim  grupom przedszkolnym dyplomy za aktywne uczestnictwo w Ogólnopolskim Dniu  Przedszkolaka, a każde dziecko otrzymało kolorowego balona.

Myślimy , że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka.

Monika Mysiewicz, Iwona Osiecka