Dni adaptacyjne

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka.

Jak co roku w naszym przedszkolu odbywają się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. W tym roku spotkaliśmy  się 28  sierpnia.

Podczas schodzenia się dzieci nauczycielki witały dzieci i rodziców i wręczały wizytówki z imieniem dziecka. Następnie zachęcały dzieci do dowolnych zabaw wybranymi przez siebie zabawkami. Zaprosiły wszystkich do wspólnych zabaw integracyjnych:

• Stary niedźwiedź
  • Gadająca piłka
  • Taniec ?Samolot? – z Pedagogiki zabawy
  • Zabawy orientacyjno-porządkowej ?Słonko świeci – deszczyk pada?
  • Zabawy przy muzyce z wykorzystaniem metody W. Sherborne – ?Tunel?

Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie pomieszczeń przedszkola. Rodzice i dzieci  utworzyli ? Pociąg?, który wyruszył na zwiedzanie przedszkola (do szatni i łazienki) ? dzieci poznały swój znaczek rozpoznawczy.
Na spotkanie adaptacyjne przybyła Pani dyrektor, która zapoznała rodziców z zasadami funkcjonowania przedszkola. Nauczycielki udostępniły rodzicom ulotki ? Rady dla rodziców – jak ułatwić dziecku  start w przedszkolu?.
Na zakończenie spotkania nauczycielki zaproponowały zabawę pożegnalną  w kole – „podaj swoje imię” i „głośno klaśnij” i zaprosiły wszystkie dzieci do przedszkola 1 września.