Cyberprzemoc-agresja w sieci

Dzisiaj 21 marca 2019 r. w pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach pod kierunkiem pani Moniki Tatol przedstawiła dzieciom inscenizację o koziołku, który na własnej skórze doświadczył hejtu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Przedszkolaki dowiedziały się , że mają prawo wyrażać swoje zdanie, ale nie powinny przy tym obrażać, wyśmiewać lub ranić uczuć innych. Często dzieci nie zdają sobie sprawy, że po drugiej stronie ekranu siedzi taki sam człowiek jak oni. Wolontariusze na podstawie historii dziewczynki , która wysyłała niemiłe sms koleżance nauczyli dzieci jak powinny reagować na hejt. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą przy znanych dzieciom utworach muzycznych. Było to bardzo pouczające spotkanie.