Co o segregacji powinien każdy wiedzieć…

Spotkanie z przedstawicielką Zakładu Gospodarki Odpadami

20.04.2018  dzieci z naszego przedszkola  wzięły udział w  spotkaniu z panią Agnieszką Zadrożyńską  z ZGO, która przypomniała dzieciom zasady segregacji śmieci- kolory pojemników  i co można a czego nie można do nich wrzucać. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać  zdobytą wiedzę wrzucając obrazki ze śmieciami do odpowiednich pojemników.  Dzieci dowiedziały się jak  oszczędzać wodę, energię, oraz  co to jest recykling jak ważne jest segregowanie śmieci dla środowiska, pokazała również dzieciom jaki czas rozkładają się wyrzucane przez nas śmieci, zachęciła do wykorzystywania zużytych przedmiotów ponownie . Dzieciom spotkanie bardzo się podobało i wpłynęło na kształtowanie postaw ekologicznych.

Krystyna Sekita