Bezpieczny Przedszkolak…

NAWET ŚWIĄTECZNA CHOINKA POMAGA DZIECIOM ZADBAĆ O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO

Zawsze jest dobry czas, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków. Nawet świąteczna choinka może w tym pomóc.                                                                                                                                 Dzieci z grupy ,,Biedroneczki” naszego przedszkola zostały zaproszone do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach aby ubrać choinkę własnoręczne przygotowanymi ozdobami. Po przyjściu na miejsce okazało się jednak, że w holu budynku czekała choinka już udekorowana, ale odblaskami. Dzieci, które przyzwyczajone są, że choinkę się ubiera, początkowo były bardzo zdziwione gdy policjantka poprosiła o rozebranie jej z odblasków. Po wyjaśnieniu, iż choince odblaski nie są potrzebne, za to im bardzo się przydadzą pod warunkiem, że będą je nosić przymocowane do zamka w kurtce, a nie schowają do szuflady przedszkolaki z chęcią zdejmowały odblaskowe radiowozy z choinki a na ich miejsce wieszały papierowe koszyczki, bombki, pawie oczka oraz łańcuszki. Odblaski wykorzystane we właściwy sposób będą stanowiły kolejny element zwiększający bardzo ważne bezpieczeństwo na drodze naszych przedszkolaków. Pragniemy w tym miejscu również przypomnieć, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat ( na przykład starszym rodzeństwem ). Jedynie w przypadku strefy zamieszkania oraz drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych dziecko do lat siedmiu może poruszać się samodzielnie.