Bezpieczne Wakacje

Spotkanie z  Policjantem w grupie ,,Misie”

08.czerwca 2016 . w naszym przedszkolu w grupie ,,Misie” odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej  Policji w Bartoszycach . Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zasad  dotyczących bezpieczeństwa dzieci  podczas  zbliżających się wakacji . Pan policjant,  przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi,  przypomniał zasady bezpiecznego zachowania nad wodą , oraz powiedział jak  dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci  opowiedzieli  w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych  gości. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci i przyczyni się do wyrobienia nawyku dbania o bezpieczeństwo własne i innych.

” Krasnoludki ” odwiedziły Komendę Policji

Dzieci z grupy Krasnoludki odwiedziły Komisariat Policji w Bartoszycach w ramach projektu ” Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- Otwarte Jednostki Policji”. W czasie spotkania policjanci poruszali kwestię bezpieczeństwa, przedstawili rolę i zadania policji oraz  prezentowali wyposażenie  jakim dysponują. Maluchom podobała się wizyta na posterunku policji a najbardziej podobały się im  policyjne pojazdy.