„Bezpieczne ferie 2020”

17 stycznia 2020 dzieci z grupy Jeżyki i Wiewióreczki uczestniczyły w akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczne ferie 2020”. Wydarzenie to zostało zorganizowane na Jeziorku Mleczarskim przy ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Bartoszycach, BOSIR oraz Nadleśnictwo Bartoszyce, Lasy Państwowe.
W związku z feriami strażacy uczyli dzieci udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję oglądnąć sprzęt ratowniczy, posiedzieć w samochodach strażackich , przymierzyć kaski.
Pokaz ratownictwa lodowego dostarczył dzieciom wiele przeżyć .Podczas pokazu zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa związane z nierozważnym zachowaniem na zamarzniętych akwenach oraz podstawowe zasady udzielania pomocy osobie wychłodzonej.
W stoisku przygotowanym przez Nadleśnictwo Bartoszyce dzieci rozpoznawały tropy zwierząt oraz poznawały zasady dokarmiania ptaków i zwierząt leśnych. Dzieci rozwiązywały zagadki przyrodnicze za rozwiązanie których otrzymały nagrody.