Bartoszyce – nasze miasto

Urodziny Bartoszyc to doskonała okazja do tego, aby przekazać dzieciom najważniejsze informacje dotyczące naszego miasta. Dzieci z każdej grupy podejmowały różnorodne aktywności, których celem było zapoznanie przedszkolaków  z historią miasta, najważniejszymi miejscami oraz zabytkami. W każdej sali powstał kącik o Bartoszycach pełen fotografii prezentujących miasto i jego symbole. Poza tym wszystkie dzieci podejmowały ciekawe działania plastyczne, a wytwory tych działań pięknie udekorowały nasze przedszkole. Oprócz tego przedszkolny hol ozdobiła wystawa fotograficzna prezentująca Bartoszyce dawniej i dziś.

Nie zabrakło również wirtualnych spacerów po mieście, pokazów animowanej wersji Legendy o Łynie, zabaw na matach do kodowania i zabaw konstrukcyjnych, które miały przybliżyć i utrwalić najważniejsze informacje o naszym mieście.

Wszystkie podejmowane działania sprawiły, że można każdego przedszkolaka nazwać lokalnym patriotą.