Bal jesieni

Dnia 5 listopada  odbył  się w naszym przedszkolu Bal Jesieni. Wszystkie dzieci przebrane w kolorowe stroje wesoło bawiły się przy muzyce. Dodatkową atrakcją była wizyta pani Jesieni, która przybyła w celu nadania nazw poszczególnym grupom wiekowym.

Zadaniem przedszkolaków było zaprezentowanie wiersza lub piosenki zgodnie z nazwą grupy, a następnie pani Jesień przystąpiła do uroczystego oznaczenia grup wiekowych odpowiednimi nazwami. I tak

Gr. I ?będzie odtąd nosiła nazwę- KRASNOLUDKI
Gr. II- MISIE
Gr. III- WIEWIÓRECZKI
Gr. IV- SKRZATY
Gr. V- PSZCZÓŁKI
Gr. VI- JEŻYKI

Atrakcją zabawy było również rozpoznawanie owoców po smaku i zapachu oraz tylko po dotyku. Jako wstęp do obchodów ,,Dnia Marchewki? każda grupa zaprezentowała kukiełki wykonane z marchewki i na zakończenie zabawy otrzymała od pani Jesieni smakowity dar. Dodatkowo dzieci z grupy JEŻYKI w dalszej części dnia wykonywały soki przecierowe oraz surówki, promując w ten sposób spożywanie owoców i warzyw. Zabawa przebiegała w miłej, radosnej atmosferze, dostarczając dzieciom wielu wrażeń.